Chorvatsko na paddleboardu

Chorvatsko na paddleboardu

Ani nevím odkud začít…. Už samotný příjezd do Chorvatska v tomto „covid čase“ byl trochu více o náhodě a našem štěstí. Podařilo se nám ve správnou chvíli odjet na správné místo, asi tak nějak bych to nazvala. Příjezd, ubytování, lidé toto vše bych hodnotila velmi kladně a s úsměvem na rtu. Nedostatky se snažím řešit s nadhledem a to se snad podařilo a my si užívali jen pohodu, klid, relax, pádlování, cvičení, vstávání na východ slunce ???? (jak kdo ????)….. drinky, večírky a nikdy nekončící úsměv na rtu.

Už první den jsme nedočkavě naskákali na paddleboardy a vyrazili na první průzkum zátoky. Podvečerní paprsky hýčkali naše rozlámaná těla z cesty, a osvěžující Mochito v krásném baru na okraji zátoky vytvořili kouzelný podvečer. Ukončili jsme to uvítací grilovačkou a nacpali si pupky k prasknutí.

Další dny jsme vyrazili na písečnou pláž k ústí řeky Neretvy a pádlovali na vlnách. Cesta zpět byla opravdu výživná a dala nám zabrat. Nejsme žádné Béčka tak jsme to všechno krásně zvládli.

Dále jsme jeli na paddleboardech na opačnou stranu a průzkum skalnatého prostředí. Pádlování do skryté zátoky, kam se nohou běžný chodec nedostane. Vzali jsme i brýle a šnorchly a zkoumali život v moři. Při odjezdu se mi splnil sen. Viděli jsme skákat delfíny, byly tři a byli tak 30metrů od nás. Ten pocit štěstí a radosti cítím při vzpomínce dodnes.

Další den jsme pádlovali do nedaleké vesnice jménem Duba. Prozkoumali jsme bunkr pro ponorku, opět prozkoumali mořské dno, opálili naše těla a unavili svaly.

Jeden den ráno jsme všichni vyrazili na východ slunce na písečné páže a uvařili si kafíčko a čekaly na první paprsky slunce. Zpět to holky daly s chůzí s holemi.

Kdo chtěl tak se mnou denně po ránu chodil pádlovat a cvičit a vyhlížet vycházející slunce, někdo jiný chodil běhat po okolí, někdo spinkal. Prostě užívali jsme si plnými doušky. Jsem ráda, že jsme vitamín D naskladnili na zimu a jsme připraveni čelit nástrahám podzimních plískanic. Techniku pádlování jsme si myslím vylepšili, někteří z nás se naučili otočky na paddleboardu a někteří se naučili naskakovat na prkno z mola ????.

Těším se na další akci AHOJ