Pádlování a plachtění po Řecku

Řecko a plachtění č. 1
- Začíná další letní párty. Přílet do Athén a přejezd vlakem a autem do Korfosu. První koupání v moři, foukám paddleboardy a plaveme. Přivítání u skvělé večeře a první přespání ve Farosu.
sobota
Ráno ještě koupání a paddleboarding v přístavním městečku Korfos. Nákup potravin a jupiiiii začíná plavba.
Čekání na připravenou loď zpestřila zmrzlina a super oběd u papa George.
Malé školení na lodi, vítr fouká tak se těšíme
Vyplouváme, vlnky, splouhani vody, těšíme se. Zuzka a Irča to trochu hůř snáší, ale prý dobrý. Vidíme západ slunce a jsme všichni šťastní. Kotvíme v zátoce Agistri a chystáme večeři, první večírek a fakt je to boží. Večerní koupel je naprosto báječná, světélkujicí plankton všude okolo nás. Je to krása, zkoumáme to přes brýle pod vodou díky Terezce a fakt jsem nadšená. Opět moje další poprvé.
Neděle
východ slunce jsem viděla po večírku jen jedním okem ????
Snídaně, káva, relax ve vodě, plavání, foukáme paddleboardy a jdeme blbnout. Sbíráme opět sáčky z moře a dokonce Terka vyslovila celý kýbl.
Uklidit loď a vyplouvame vstříc dalším zážitkům. Jedeme v pohodě dál a učíme se uzly. Koupání, tahání se na laně. Dnes super plachtění před zastávkou v Poros. Káva, pitta, procházka na kopec na západ slunce a večerní sklenička uzo. Nocovani v marině.
Pondělí
Odjezd z mariny okolo 5 ráno. Svítání a východ slunce na moři je to nejkrásnější co znám. Káva při východu slunce, moře, vítr ve vlasech je opravdu úžasné ????
Plujeme a najednou se v té krásné modré vodě objeví odpadky, přemýšlím jak je toho člověk schopný, ničit přírodu. Každý byť malý posun každého jednotlivce má smysl.
Na lodi je pohoda a všichni relaxuji a odpočívají.
Příjezd do laguny se kvůli velkému větru moc nedařil, tak jsme jeli do vedlejší zátoky. U rybáře na moři se nám podařilo koupit ryby tak jsme si je upekli na ohni. Přespali jsme na pláži u ohně. Bylo to fantastické.
Úterý
Ráno koupání, pádlování i cvičení na prkně jsem stihla. Plachtění a odpoledne příjezd do městečka Gefira (Monemvasia) plavání s želvami. Luxusní pocit. Dali jsme si u Matea luxusní večeři, chobotnice, rybičky, víno a samozřejmě Řecký salát. Kafe na pláži a vydali jsme se na západ slunce na kopec. Neuvěřitelné výhledy. Podařilo se mi překonat svůj strach a vylézt díky kapitánovi na úplně nejvyšší bod. Staré město je opravdu okouzlující místo a nabízí mnoho výhledů. Dali jsme si tam drink a šli se ještě koupat do temného moře za svitu hvězd. Večer jsme zakončili u Matea na ouzo s pivem a šlo se spát. Večírek byl boží.
Středa
Ranní projížďka na paddleboardu s želvami, výborná snídaně, nákup jídla a pití a vyjezd do zátoky. Na přání jsme jeli ještě jednou do stejné zátoky..... Nafoukly jsme prkna a vydaly se na průzkum okolí. Šnorchlování a plavání. Večerní opékání ryb na ohni na pláži dalo večeru neskutečně úžasný nádech. Z pláže jsme plavali zase ve svítícím planktonu.
Čtvrtek
Odjezd ze zátoky v pět ráno. Dlouhá plavba na, Hydru byla unavná pro všechny. Přístav na Hydře je plný, jedeme vedle do zátoky. Někdo plave na pláž, někdo na paddleboardu. Šaty a jede se vodním taxi na Hydru. Večeře byla naprosto úžasná v malé řecké kavárně. Kapitán nás s lodí vyzvedl a začíná noční plachtění. Kluci si užili noční plavbu a holky se šly po chvíli vyspat ????. Noční obloha plná hvězd je na lodi opravdu úžasná. Ráno už nás slunce vítá v Porosu
Pátek
Ráno jsem se vzbudila později v přístavu Poros, kafíčko v kavárně a šup na loď. Jedeme do další krásné zátoky. Plavání a šnorchlování. Pak další lekce jachtingu, která byla fakt boží. Vítr foukal do plachet a my si to fakt užili.
Městečko Methana a jeho sirnate lázně v moři páchnoucí na dálku byly dnešním cílem. Večeře v přístavu na rozloučenou na okraji moře byla naprosto výborná, obří krevety, tuňák, chobotnice. Kapitán koupil víno na rozloučenou a vydali jsme se do temalu v moři. Smích, vtipy, pohoda, víno a hvězdy nad hlavou.
Po příchodu na loď ihned vyrazíme zpět. Další noc na plachtach a ráno připlouváme do Korfosu a sobotou končí naše dovolená. Já a kapitán pokračujeme druhý turnus. ????????????????????‍♂️????‍♀️