Otrokovické Štěrkoviště se chystá na duatlon Voda země 2021

OTROKOVICE – Otrokovické Štěrkoviště se 26. června stane dějištěm prvního ročníku duatlonového závodu Voda země 2021. Akci pořádá Tambik Zlín spolu s Běhy Zlín a start je naplánován na 10. hodinu. Nejde o žádné profesionální klání, do závodu se tak mohou přihlásit děti, rodiny, dvojice i jednotlivci, pro každého se najde vhodná kategorie.

„Chceme, aby se lidé hlavně přišli pobavit. Nejde tolik o vítězství, i proto si každý účastník odnese medaili, na vítěze pak čekají ještě další věcné ceny od sponzorů,“ podotkla organizátorka Petra Vrágová.

Účastníky čeká pádlování na paddleboardu (dle kategorie 1500 až 2000 m), a poté běh kolem Šterkoviště, který povede částečně po asfaltu a částečně po polní pěšině (cca 4,5 km). Dvojice si mohou obě disciplíny rozdělit. „Věkově nechceme účastníky nijak omezovat, připravené máme záchranné vesty i pro roční děti,“ konstatovala Vrágová.

Startovné činí 450 korun pro dospělé a 300 korun pro děti. V ceně je započítána i výpůjčka paddleboardu či záchranné vesty. Zájemci se mohou registrovat zde.

Tambik Zlín provozuje na otrokovickém Štěrkovišti už čtvrtým rokem půjčovnu a prodejnu paddleboardů. Zájemci si mohou tento oblíbený sport vyzkoušet i pod dohledem zkušených trenérů. Že je o paddleboarding v Otrokovicích zájem, svědčí neustále se rozšiřující skupina příznivců tohoto vodního sportu. Nejmladšímu aktivnímu přívrženci paddleboardingu jsou tři roky, zábavě na prkně ale podlehla i pětasedmdesátiletá seniorka.