Dámská jízda a závod na Vranovské přehradě

Dámská jízda a závody na Vranovské pláži

Ráno jsem na pohodu vyrazila směr Vranovská pláž a nebyla jsem sama ???? SUPer tým se měl dnes po poledni sejít na Vranovské pláži. Kufr, paddleboardy, pumpy, pádla…. Mám všechno?

Po cestě jsme zastavili na dobré jídlo ve mlýně a začali si užívat báječnou atmosféru naší další jízdy.

Vranovská pláž, její kemp, mě moc překvapil. Všude, čisto, pohoda, krása, milí lidé, luxusní obsluha v barech. Hned po příjezdu jsme našli svou chatičku a vyrazili do kavárny na kávičku. Nebyla bych to já, kdybych už v této fázi nehupsla do plavek a na tobogán ???? voda byla studená, ale po cestě moc osvěžující. Potkali jsme druhou část bandy a vydali se zaplavat si. Po večeři a pár uvítacích drincích jsme se rozhodli nafoukat padly a vyrazili na západ slunce na vodě. Měsíc v úplňku zanedlouho vystřídal nenápadný západ slunce a vykouzlil nezapomenutelnou atmosféru na vodě. Vranovský most zářil na druhé straně a my se dlouho kochali tímto pohledem. Voda byla příjemná a teplá, ale chladný větřík osvěžoval naše těla. Někteří zmrzlí, ale šťastní odcházeli z večerního pádlování do hajan.

Ráno nám počasí moc nepřálo, tak jsme vyrazili na malinkatý výlet na kopec ke křížku. Výhled na Vranovskou přehradu byl kouzelný. V restauraci u Hráze jsme si dali dobrý oběd a vyrazili zpět na pláž. Otužilci se šli koupat a zbytek se jen tak povalovat a odpočíval na pláži. Někteří (rozuměj já) jsme si na pláži i zdřímnuli. Koupel a příprava na večerní párty v oldies baru a vyrazilo se vstříc nočním zážitkům.

Krušné ráno jsem zvládla a dokonce se stihla včas registrovat na závod. Můj první sprint a cross, nervozita a nevyspání udělali svoje. Hlavně prý nikomu nedávej dobrovolně přednost! Sprint jsem přežila ani nevím jak. Tři kola byly vlastně dlouhé i krátké zároveň. Nestihla jsem nad tím ani dost přemýšlet a bylo to za mnou. Odpoledne přišla na řadu zajímavější disciplína. Když jsem uviděla rozpis tratě myslela jsem, že tohle si fakt nezapamatuju ???? Blbost, pokud by jste mě nyní vzbudili o půlnoci, tak Vám to od-vykládám přesně podle plánku. Strachy jsem se to naučila jako básničku ????. Slova a rady zkušené Kristýnky si pamatuju dodnes a snažím se tím řídit. Moc mě tato mladá dáma naučila a zřejmě to ani netuší, ale její obejmutí před závodem a slova útěchy jsou pro mne moc a moc důležité. Dojela jsem druhá, mírně zklamaná, ale šťastná, protože jsem objevila novou disciplínu, která mě moc baví. Vítězka si své první místo zasloužila, je opravdu skvělá a namakaná. Moc Pavlince gratuluji. Budu trénovat – slibuju ????. Den plný závodění se blížil ke konci a my opět plánovali co večer?! Slibem, dnes před dlouhou tratí budu odpočívat nezarmoutím ani svou hlavu…. Jako bylo to opravdu jen slíbeno. Na disco jsme ze svého těla dostali všechny dnešní emoce a unavení se k ránu vrátili do kempu spinkat. Moc mi to nešlo, přišel strach ze závodu na long distance ????. Ráno snídaně hezky nastartovala den a příjemné a teplé letní počasí slibovalo hezkou atmosféru závodu. Doprovod mých parťáků paddleboardistů mi pomáhal zvládnout stres ze startu. Zde na Vranovské pláži nás všechny nalodili na parník a dovezli na místo startu (ještě, že jedu jen tu krátkou trať). Vyhupsli jsme z lodi přímo na vodu a byl start…. Všichni mí parťáci byly samozřejmě se mnou na startu a při super pokřiku jsem začala pádlovat. Bohužel jsem si pro svou hlavu vzala jiné prkno (chtěla jsem zkusit 11,3 místo své Růžovky) hlava tuto volbu nepřijala už na prvních 100 metrech. Do třetího km jsem se hecovala a byla Pavči hned v zádech. Po třetím km byl protivítr hrozně moc veliký a já to psychicky ani fyzicky nedala a Pavla mi odjela. Slzy smutku, prohry a naštvání, kousání se do rtů, osobní pocit zklamání, střídal pocit, nevzdávej to a pádluj…. Hlava chtěla odstoupit a tělo hloupě poslouchalo. Už vím, co je to přijet do cíle na „MORÁL“. Je to těžké překonat svou hlavu a nahlas své hlavě křičet myšlenku, aby to nevzdala. Osobní fyzický posun na této délce trati nakonec ale byl, ani tato útěcha mi však moc nepomohla. Do příště snad jen plyne poučení, že kombinace dámské jízdy a závodů se moc neslučuje ???? ???? ????. Ale i tak hodnotím tento výlet jako jeden z nejlepších výletů poslední doby. Moc děkuji všem, kteří mě v cíli obejmuli a fandili mi. Jste SUPer parta a já Vám moc děkuju ????.