Pádlování a plachtění po Řecku II.

Sobota
Setkání druhé party, která se už od pondělí potloukapo přístavním městě a nasává řeckou atmosféru.
Koupačka na pláži.
Vyplouváme z Korfosu lehce po páté hodině. Na lodi proběhlo seznámení s pravidly a přivítání Neptuna kapkou ouza. Krátké plachtění a příjezd do zátoky u městečka Epidauros. První západ slunce na moři a první večeře na pohupujici se lodi.
Neděle
Ráno jsme někteří nakoukli na východ slunce. Snídaně na lodi a někteří plaveme na břeh a někdo pádluje na paddleboardu omrknout amfiteátr v Epidaurosu. Malý výšlap na kopec a zpět si holky zpestřily loupenim pomerančů a limetek. Popoplujeme do vedlejší zátoky šnorchlovat a omrknout ve vodě zbytky starého města. Byly tam i amfory. Někdo i zahlédl rybičku Dory. Zaskákat z lodi a frčíme dál. Městečko Poros bude naše další zastávka. Večerní procházka na kostel a vyhlídku nad město byla kouzelná. Výhled na celý přístav se spoustou lodí byl okouzlující.
Pondělí
Městečko Poros ještě spí a my se loučíme pohledem na rozsvicený přístav a v 5 hodin ráno odplouváme. Východ slunce na moři je krásný. Mírný opar vykouzlí zase jiný východ slunce. Káva na lodi, vítr ve vlasech, všude okolo blankytně modré moře, co víc si přát. Plujeme dlouho. Dlouhou chvíli si zpestříme taháním na laně za lodí, nebo na paddleboardu. Připlouváme do zátoky, bohužel je zde obsazeno, proto prejizdime ještě o kousek dál. Nečekaná oslava narozenin a překvapení na lodi ihned po zastavení bylo fakt parádní. Následuje koupání v zátoce, skoky z lodi, šnorchlujeme a pádlujeme. Večer opékáme masové špízy na ohni a prespavame na pláži.
Úterý
Spalo se celkem fajn. Sbalit věci a vyrážíme dál. Náš cíl je Monemvasia staré město a želvičky. Ihned po upevnění lodi k molu skáčeme se šnorchlem do vody a hledáme želvy. Plavání s želvami je úžasné. Jednu si dokonce hladíme po krunýři. Objevili jsme úžasnou cukrárnu a tak dáváme kávu dortík a někdo i zmrzlinu. Procházka, kochani v přístavu a pak úžasné jídlo u Matea. Připravil opět úplně luxusní chobotnice, rybky a víno. S plným břichem jsme se vydali na kopec starého města. Byl to krásný výhled na zapad slunce nad zátokou. Opět zastávka u Matea a ochutnávka ouza a noční koupání.
Středa
Monemvasia a ráno snídaně u Matea v restauraci. Nákup jídla na dva dny a vyrazíme na cestu zpět. Čeká nás oblíbená zátoka. Dnes fouká tak super plachtíme. Všem se to líbí. Osamocená zátoka je pro dnešní den náš cíl. Paddleboardime, šnorchlujeme... Večer opékáme rybu na pláži. Je úplně mňam. Noční pádlování na loď a koupání ve svítícím planktonu.
Čtvrtek
Vstáváme o půl šesté a vyrážíme. Stíháme východ slunce na moři. Máme před sebou dlouhou cestu na Hydru. Kotvíme ve vedlejší zátoce, protože přístav už je plný a vodní taxi nás převeze do starobylého města Hydra. Vše zde vozí pomocí oslíků. Omrkneme hradby s kotvami, dáme si dobrou kávu, vyběhneme pár starobylých uliček a zasedne k večeři. V zátoce by pro dnešní den nebylo bezpečno a tak přejíždíme do Porosu, kde spíme v přístavu. Noční příjezd do městečka je famózní. Projíždíme dlouhý přístav a koukáme na krásné lodě. Večer se ještě projdeme po promenádě na Aperol a jdeme spát na loď.
Pátek
Ráno v Porosu si užíváme a nikam nespěcháme, dáme si skvělou snídani a doplníme naftu a jedeme do Methany. Tu se koupeme v moři kde vyvěrá termální pramen. Jelikož je to sirnaty pramen, ne všem to voní ????. Procházíme si přístav, ochutnáme další řecké speciality a plujeme do zátoky Agistri. Koupání a šnorchlovani v další krásné opuštěné zátoce. Vidíme pod krásně modrou vodou spoustu rybiček. V podvečer přejíždíme do Korfosu. Poslední západ slunce na lodi zastavíme a jen se se sklenkou vína kocháme barvami na obloze. Přijíždíme do přístavu téměř o půlnoci.
Sobota
Balíme ráno a odjíždíme domů.
Tak někdy příště a zas něco jiného a nového. ????.