závod v Nizozemí očima kamaráda Dalibora

O víkenu za námi zavítal na projížďku Dalibor. Je to nenápadný kluk, člověk by řekl úplně obyčejný.
Dalibor je zvláštní. Letos se vydal na speciální závod dlouhý 220km po 11ti městech v Nizozemsku.
My dva jsme se poprvé setkali na závodě Z Českých Budějovic do Prahy - závod trvá 3 dny, během nich zdoláte cca 170km na paddleboardu. Bylo to naprosto boží.
Dalibor pak pokračoval přípravou na na nonstop závod v Nizozemí. Dával si do těla téměř denně, postupně navyšoval kilometry.
Pomalu se blížil den "D"
Dalibore a jel jsi sám? "ne, ne, na takovou vzdálenost je potřeba být již opravdu připraven, měl jsem doprovod Martina."
Den před závodem jsem si vyzvedl startovní balíček a zúčastnil se skeepersmeetingu, kde jsme se ještě potkali s Markem Šplíchalem, který jel závod už po druhé. Po krásném zahájení se šlo na kutě.
Den D
Dalibore, bál jsi se, nebo jsi se těšil? "Miluju Long Distanc a na závod jsem se těšil jako malé dítě. Jediné z čeho jsem měl obavy, bylo, že nestihnu časové limity, přeci jen jedu na jiném prkně, než ostatní a taky jedu takto dlouho poprvé. Asi zhruba na 40 kilometru bylo jezero u Slotenu, kde byl checkpoint a pak se pádlovalo zpět přes jezero na Stavorren. Strašně moc tam foukalo, byly velké vlny, které mě stále házeli na všechny strany. Trochu jsem se ztratil a ptal se na cestu, ani místní mi nedokázali pořádně poradit, každý ukazoval na jinou stranu ???? - teď už se tomu směju, ale věřte mi, že při závodě tohle vidět nechcete. Nakonec se objevili organizátoři, kteří mi udělali doprovod. Další část závodu, už byla v pohodě.
Za Stavorenem následoval Workum, kde byl důležitý checkpoint a musel jsem stihnout daný interval, přijel jsem tam lehce před 23 hodinou. Pádlování v noci mám rád tak mi to nevadilo. Nohy už mi mrzly, ale boty přezout už mi nešlo, tak jsem pokračoval tak jak jsem byl. Na cestu v noci jsem si věřil nejvíc, protože pracuji v noci a pádlování v noci je pro mě BEST.
Díky mojí kvalitní svítilně jsem zdolal i šílenou mlhu a pomohl tak zase já organizátorům, kterým to vůbec nesvítilo. Kvůli vlnám jsem musel pádlovat pomalu a tak pomalu jsme se courali až do Franekertu, kde mě čekal doprovod na doplnění zásob.
Na Dokkum protivítr po celou dobu a organizátoři se mnou v klidu si jeli jako doprovod. Sem tam jsme prohodili pár slov. Po cestě z Dokkum jsem měl sice vítr v zádech, ale bylo jisté, že to už nestihnu, ale pro svůj pocit jsem si to chtěl dojet. Organizátoři mě doprovázeli a za to, že jsem je nenechal v mlze a zvítězil sám nad sebou jsem ocenění dostal. Kříž 11měst jsem si nakonec odvezl domů. Do cíle jsem dorazil s doprovodem v čase 39 hodin. Příští rok pojedu znovu! Děkuji za neskutečnou atmosféru a zážitek."
Dalibore klobouk dolů ????????