Řecko ostrov KOS

ahoj všichni

Na podzim jsme ještě vyrazili na Řecký ostrov KOS a jak je dobrým zvykem, moje "růžovka" jela se mnou. Po příletu nás ráno probudilo sluníčko a já se šla poprvé proběhnout na probouzející se pláž pod hotelem. Už od brzkých ranních hodin sluníčko krásně hřálo a já se začala těšit, až svou růžovku nafoukám. Odpoledne nastala ta pravá chvíle. Moře mi přálo a menší vlnky mi dovolili i výlet do přístavního městečka Mastichári. Cesta zpět již byla v protivětru a tak jsem si trochu máknula. Pozorovala jsem malé pláže okolo břehu a vyhřívala si tělo na sluníčku a nechala se houpat vlnkami moře. Tento pocit miluju. Lepší je mít vítr v zádech než do obličeje, ale i tak jsem si to užívala plnými doušky.

Další dny byly v duchu cestování a objevování krás ostrova Kos. Viděla jsem snad 25 pláží a plážiček. Od velmi oblíbené a turisty hodně navštěvované pláže Paradise Beach až po malé pláže na Kefalosu. Určitě mě ohromil mini přístav Limniónas a jeho malá zátoka. Mamce s tetou se hodně líbilo u termálních pramenů Empros Therma, kde se mořská voda mísila s horkou termální vodou, která chvílemi dosahuje až 80°C. Viděli jsme město Kos i jeho městské pláže, surfovací pláže u Psalídi, přístavní město Kardaména (kde jsme si dali výbornou kávičku), viděli jsme výhledy z pohoří Díkeos, které byly opravdu úchvatné. Příroda a vzhled polostrovu Kéfalos mě naprosto okouzlili a myslím, že sem bych se chtěla jednou ještě podívat. Bratrovi se líbilo projezdit celý ostrov na bugině a tak si každý z nás užil to svoje.

Abych se nepohybovala po ostrově jen autem, jeden den jsem si půjčilo kolo a projela tak okolní pláže například... Troulos Beach a Tam Tam Beach  a mrkla i na Hypokratovy zahrady. Výlet jsem ukončila při západu slunce se skleničkou dobrého vína na "Lovely pláži".

Výlet na ostrovy Kálymnos a Psérimos lodí mě splnil můj sen, kdy jsem viděla delfíny a mohla skákat z lodi do zátoky.

Další dny byly velké vlny a tak moje růžovka jezdila jen kratší výlety. Oblíbila jsem si druhou "lovely pláž" a jejího výborného hostitele a jezdila tam na drink na paddleboardu.

Poslední den jsem se s ostrovem rozloučila opět proběhnutím bosky v písku po pláži a zacvičila si pří východu slunce. Poslední pádlování bylo ve velkých vlnách a tak jsem spíše jen tak blbnula.

Příště to chce parťáka, který bude jezdit se mnou :-).