Francie a surfování ve vlnách

Francie

Náš výlet do Francie s agenturou Bivaq hodnotím jako exklusivní výlet s nejlepším instruktorem na světě :-) .

Odlet na letišti v Praze jsme zahájili sblížením u pivka a při výstupu z letadla na nás už čekalo milé přivítání Michalem a skleničkou úžasného červeného vína, které k Francii a lokalitě Bordeaux (Bordó) jistě patří. Pobyt jsme zahájili za pár minut na Dune de Pyla a lítáním. Polovina party nás již čekala v kempu a byli úžasní, měli nachystanou večeři v podobě uvítací grilovací párty. Západ slunce na Duně se skleničkou dobrého vína a k tomu úžasný smradlavý sýr a suchý salám v kombinaci s křupavou bagetkou (křupala nejen od písku) vytvořili neskutečnou atmosféru, kterou dotvořili padáky nad našimi hlavami na naprosto famózní zážitek. Michal vozil na tandemu všechny členy expedice až do úplného západu slunce.

První noc nám trochu popršelo a vyčistil se vzduch. Ranní paprsky probudili celou bandu a tak jsme se vydali na vodu. Paddleboardy s sebou a hurá dolů k vodě. Vyrazili jsme na průzkum ostrůvku naproti a užívali si pohupování paddleboardů po vodní hladině. Odpoledne nám povětrnostní podmínky přály, tak se šlo opět létat v oblacích a večer jsme podruhé viděli neskutečný západ slunce na Duně. Na ranní východ slunce jsme se opět vydali kam jinam než na Dunu a dali si pár km procházkou v hlubokém písku, doprovod nám dělal nádherný pejsek Maty.

Po létání následoval přejezd do našeho „prázdninového domu“ v Hossegoru. Dům byl naprosto boží. Pro partu 13-ti lidí splňoval snad všechny kritéria. V zahradě plné stromů protékala říčka (voda se střídala podle přílivu a odlivu) a strávili jsme zde každou volnou chvíli a úžasné večeře servírované za svitu svíček a měsíce. Poprvé jsem ochutnala šneky a musím říct, že jsou „mňam“. Večeře, které Michal uvařil byly naprosto famózní a k Francii se úplně hodily. Za celou dobu jsme si užívaly, krevety, tuňáka, škeble, olihně, špagety, bagety, víno, sangrii, pivko, olivy, banánky v čokoládě a jiné dobroty. Večerní párty, promítání fotek a filmů si užíval kdo měl chuť a náladu. Surfovalo se každý den od východu slunce a střídali jsme pláže a viděli tak kus pobřeží nejen okolo Hossegoru. Zavítali jsme na výlet i do Španělska. Po surfování jsme doplnili kalorie báječnou zmrzlinou, večeří, či piknikem na útesu. Při západu slunce na útesu a chutném pikniku jsme v dáli viděli loď a poskakující delfíny okolo ní. No nádhera!

Michal vyhlásil i malé závody v surfování o hodnotné ceny. Surfování mi moc nešlo, ale osobní posun tam byl. Při závodě jsem si to opravdu užívala, a dokonce si i párkrát stoupla. Na moje první surfování v životě to beru jako úspěch! Večerní párty si užili všichni na plno, tancovalo se a smálo až do pozdních večerních hodin.

Na závěr jsme ještě navštívili Dune de Pyla a strávili zde poslední den ve vzduchu se skvělým pilotem Michalem Krystou. Na poslední západ slunce nad oceánem nikdy nezapomenu.

Miluju vodu, slunce a vítr ve vlasech, tohle všechno jsem denně dosyta užívala a čerpala novou energii do života. Při pohledu na vlny a oceán jsem si uvědomovala sílu přírody a její krásu.

Jsem šťastná, že jsem tohle mohla zažít.