Vranov podruhé očima kamaráda Boba

Chvíli jsem přemýšlela jak naložím s takovým malým článkem o nás a rozhodla jsem se, že vám to prostě lupnu sem na stránku. Náš kamarád o nás napsal moc hezké povídání a já si myslím že je fajn to sem vložit bez ořezu a úprav, kterých se dostalo v jedněch novinách. Kamarád Bob to prostě napsal moc hezky a já mu tímto moc děkuji ???? a vážím si z celého srdce podpory těchto férových lidí. DĚKUJI BOBE
Předposlední prázdninový víkend proběhlo na Vranovské přehradě finále Českého poháru v paddleboardingu. Na startu tří pohárových disciplín (sprintu, technical race a long distance) se prezentovaly i zástupkyně Zlínského kraje Petra Vrágová závodící za Tambik Zlín a Stanislava Pulkrábková z Vodáckého klubu Kroměříž. A právě tyto závodnice si rozdělily první místa v každé disciplíně. V pátečním sprintu zvítězila Petra Vrágová a potvrdila tak svou neporazitelnost v této disciplíně. Stanislava Pulkrábková si na sprint odskočila do „vyšší kategorie“ mezi open ženy, kde obsadila mezi iSUP 2.místo.
V sobotním závodě technical race už stály obě sportovní kamarádky na startovní čáře vedle sebe a bylo znát, že nikomu nic nedají zadarmo. Nasazení a bojovnost přinesly děvčatům místa na stupních vítězů, Petra obsadila 3.místo a Staňka vystoupila na stupeň nejvyšší. Mezi obě závodnice se dokázala vklínit jen Lenka Brantnerová z Turnova.
Nedělní závod long se jel za silného větru, který na jinak klidné hladině Vranovské přehrady, dělal velké a nepříjemné vlny, které společně s délkou trati 3,7 km spolehlivě prověřily připravenost každého závodníka. Stanislava Pulkrábková zúročila své zkušenosti ze sjezdu na divoké vodě, kde ještě nedávno závodila a s převahou zvítězila. Petra Vrágová i v tak náročných podmínkách projevila svou bojovnost a taktickou vyzrálost a s přehledem si přijela pro 3.místo.
Díky těmto výsledkům si tak obě závodnice vylepšily postavení v celkovém pořadí v žebříčku Českého poháru, kde v konečném pořadí z celkových 51 závodnic, skončila Petra Vrágová na 20. místě a Stanislava Pulkrábková na 13.místě. Děvčatům gratulujeme a do příští sezony přejeme hodně úspěchů.